BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt a jegybanki tartalék

2010. szeptember 7. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) nemzetközi tartaléka az előzetes adatok szerint az idén augusztus végén 35,274 milliárd euró volt. Július végéhez képest tehát 427,6 millió euró a növekmény. Az augusztus végi tartalékok 4,598 milliárd euróval haladták meg a tavaly év végi szintet, és mintegy 4,922 milliárd euróval voltak magasabbak az egy évvel korábbinál. Dollárban számítva a helyzet még kedvezőbb, amit az indokol, hogy a dollár árfolyama az idén augusztusban egy hét kivételével erősödött az európai közös pénzhez viszonyítva. Az idei nyolcadik hónap végén 2009 augusztusához képest dollárban számolva az MNB-nél lévő devizatartalék 1,362 milliárd dollárral emelkedett, a nemzetközi tartalék összege most 44,735 milliárd dollár. Ez azt jelenti, hogy a dollárban számított tartalék 729,7 millióval csökkent az előző havihoz képest, 557,9 millió dollárral magasabb volt viszont a tavaly december végi szintnél.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet