BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett az egyéni segítség

2010. augusztus 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon a lakosság körülbelül hét százaléka nyomorban tengődik, az ezekben a családokban élő százhúszezer gyerek közül - hazai és nemzetközi szervezetek szerint - húszezernek egyszerűen a fizikai léte múlik azon, hogy az iskolában, óvodában kedvezményesen, illetve ingyenesen jutnak ennivalóhoz. Tavaly az átlagosan húszezer egyéni támogató közel ötvenezer egyéni befizetést tett a 17 éve működő Gyermekétkeztetési Alapítvány (GYEA) javára. 2010-ben azonban felére esett vissza az egyéni adományok összege. Ezért is döntöttek ismételten egy figyelemfelkeltő esemény megszervezése mellett. Most zárult le a több helyszínen, neves művészek közreműködésével tartott "Adj, hogy ehessenek" akció. Legutóbb száz családnak egyhavi adagot is átadtak tartós élelmiszerből.

A GYEA egyik programja, a Mindenki ebédel keretében azon településekre küld élelmiszercsomagokat, ahol a leginkább rászoruló gyermekek élnek. Ebben az esztendőben 20 százalékkal több település pályázott a programban való részvételre. Az alapítvány a csökkenő adományok ellenére 2010-ben 23 százalékkal több települést támogatott. Összesen 2770 gyermeket, illetve családjukat támogatja a GYEA az iskola-, illetve óvodai szünetekben, 160 adag tartós élelmiszercsomaggal. Az élelmiszerárak növekedése azonban - tudatta a GYEA - ezt a programot is veszélyezteti.

Mint rögzítették: az alapítvány az egyszázalékos szja-felajánlásokból, továbbá magánszemélyek és vállalkozások adományaiból tartja el magát. Működési költsége messze elmarad az átlagtól, bevételeinek csupán 11,8 százalékát fordítja erre a célra.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet