A fővárosban teltházas kocsmák és élettel teli kerthelyiségek jellemezték a labdarúgóvébé végjátékát, vidéken azonban általában kissé megfáradtnak tűnt a dél-afrikai fociünnep közvetítése, sok helyen üresen maradtak a kivetítők előtti asztalok.
A vidéki érdektelenséget a vendéglátósok azzal magyarázták, hogy magyar csapat híján a vébé keveseket érdekel. Aki meg nézi a meccseket, az megveszi otthonra az olcsó sört, szó szerint beáll egy lavórba - fogalmazott az egyik kocsmáros - és csendben elhűsöl.
A vidéki városokban kissé túlzásba vitték a kivetítők telepítését, illetve az éttermek lapostévé-beruházásait - legalábbis a kereslethez képest. Háber Tamás, a Vendéglátó Ipartestület elnöke a mérkőzéssorozat indulásakor azt jósolta, hogy a rendezvény aligha tesz hozzá a forgalomhoz, ám az éttermek nem tehetik meg, hogy ne közvetítsék az eseményt. Neki lett igaza, némi eltéréssel: a vidéki decens vendéglők nem szálltak be a közvetítési versenybe, ugyanis a vendégkörük bánta volna. Ha hangos mulatozásba torkolló meccsnézések alakulnának ki, a hely törzsvendégei elmaradnának, ami hosszú távon nem kedvez az üzletnek - mondta Imregi Ferenc, a ceglédi Imregi étterem tulajdonosa.
Budapesten ellenkező a helyzet, itt a holtszezonnak számító júniust tejjel-mézzel folyó Kánaánná változtatta a vébé, annak ellenére, hogy az elején még rossz idő volt. Vágvölgyi Mihály, a Veranda étterem tulajdonosa szerint egy-egy mérkőzés alatt az átlagosnál kétszer-háromszor nagyobb forgalmat is bonyolítottak, a bronzmeccs pedig még ennél is többet hozott a konyhára.
A szurkolók bírálják, a vendéglátósok azonban áldják a FIFA szabályát, amelynek értelmében a két utolsó meccset hét végén játszották, ugyanis vasárnap az éttermek rendszerint 2-kor bezárnak, mert nincs vendég, a vébédöntő alatt viszont (az asztalfoglalásokat tekintve) este ötkor kezdődött az élet.
A fővárosi vendéglátóhelyek között a Napi nem talált olyat, amelyik panaszkodott volna a forgalom miatt, Budapesten tehát a vébé enyhítette a rossz idő miatt kiesett nyár eleji forgalmat, amely sokak szerint az idei szezon nyereségét lényegében már el is vitte.
