BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak nyolcvanszázalékos volt a május

2010. június 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tűnik kiemelkedőnek jó hónapnak idén a május az Unilever jégkrém-értékestésében. A terméknél továbbra is erősen megfigyelhető a szezonalitás - válaszolt a cég a Napi kérdésére. Négy hónap alatt adják el a volumen kétharmadát. Az Unilever globálisan kidolgozott egy időjárásindex-számot, amely arra szolgál, hogy kiküszöbölje a szubjektív faktort: az indexértéket egy független intézet készíti az elmúlt 40 év időjárásának átlaga tükrében. Ennek alapján a május 80 százalékos hónap volt, amit főleg a csapadék mennyisége rontott le. Amit azonban ez az index sem vesz figyelembe, az a munkanapok és a hétvégék közötti különbség, márpedig a cég számára az a fontos, hogy a hétvégén, sőt pénteken jó legyen az időjárás, mert a boltosok ekkor készülnek a hétvégére. Emellett az is fontos, hogy jó legyen az időjárás "pr-ja" is, hiszen a cég tapasztalatai szerint, ha azt mondja a helyi előrejelzés, hogy rossz nyár várható, akkor az emberek inkább külföldre mennek nyaralni, s értelemszerűen ott fogyasztják el a jégkrémeket.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet