BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rendőrségen folytatódik a Malév-privatizáció

2010. május 19. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Malév újraállamosításáról folyó tárgyalások során jutott csak a PM tudomására a cég által vállalt 32 millió eurós viszontgarancia létezése - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a parlament gazdasági bizottsága előtt. Az ügy előzménye, hogy az orosz állami fejlesztési bank, a Vnyesekonombank hasonló összegű garanciát vállalt az orosz befektetők kötelezettségeinek teljesítésére a 2007-es privatizációnál. Csakhogy később a Malév - az orosz tulajdonosok által ellenőrzött - igazgatósága viszontgaranciát adott a Vnyesekonombanknak, amelynek jogosságát a magyar fél az első pillanatban vitatta - mondta Oszkó. A garancia a könyvekben sem szerepelt, így a hűtlen kezelés és a számviteli fegyelem megsértése miatt a következő napokban feljelentést tesz a minisztérium. A Malév köztartozásainak összege a visszaállamosítás előtt elérte a 14 milliárd forintot. Az állam ekkora tőkeemelést hajtott végre, majd a Malév e pénzt visszafizette adóként, ám a cég jelenlegi adóssága megközelíti a 28 milliárdot.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet