Valódi konzultációt, a reprezentatív szakszervezetek véleményének hangsúlyosabb figyelembevételét szeretné a következő kormányzati ciklusban a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete. A legfontosabb az lenne szerintük, hogy depolitizált legyen a szervezet működése. Elengedhetetlen lenne egy átfogó és jól átgondolt rendőrségi koncepció, ami szervezet-korszerűsítéshez vezetne, az oktatási feltételek megteremtésével is, továbbá tisztázná az itt dolgozók jogállását - végső soron a közbiztonságra vágyó állampolgároknak is jó lenne, ha a rendvédelmi dolgozók kiszámítható életpályamodell alapján tervezhetnék az életüket.
A tiszta jogviszonyokhoz, világos jog- és kötelezettségrendszerhez, egészséges munkakörülményekhez az is kellene, hogy megszüntessék a rendőrség, a tűz- és katasztrófavédelem bevételi kötelezettségét, az említett szervezetek reális számításokon alapuló, egész éves működést fedező forrásokat kapjanak feladataik ellátásához. Így elkerülhetőek lennének a pótköltségvetések, a tűzoltók legutóbbi Kossuth téri demonstrációjához hasonló megmozdulások, föltölthető lenne az a mintegy 3000 rendőrségi állás is, ami jelenleg azért üres, mert a kapitányságoknak a meglévő költségvetésükből kellene kigazdálkodniuk az új emberek foglalkoztatását.
A legfontosabbnak azt tartanák, hogy javuljanak a rendőrségi, tűz- és katasztrófavédelmi dolgozók jövedelemviszonyai: a szakszervezet elvárja a több évre szóló bérmegállapodást, általános rendvédelmi bérrendezést akar, továbbá követeli a 13. havi bér visszaállítását az ágazat számára. Azt is szeretnék elérni, hogy a rendvédelemben dolgozók jogállástól függetlenül egységes mértékű cafeteriajuttatást kaphassanak, és ne legyenek e szempontból hátrányosan megkülönböztetve az itt dolgozó közalkalmazottak.
