A gyakorlati oktatásra az eddiginél nagyobb hangsúlyt kell helyezni a szakképzésben - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a kamara által szervezett Szakma Kiváló Tanulója verseny döntőjének megnyitóján. Április 26-28. között a döntőt a Szakma Sztár Fesztivál keretében a Hungexpo területén rendezik, 23 szakmában versenyeznek a döntőbe jutott szakmunkástanulók. A kamarák már eddig is kaptak feladatot a szakképzésben, az irány jó, csak lassú léptekkel haladunk - tette hozzá Parragh. A kamara áttekintette hat ország kamarai és szakképzési rendszerét és javaslatokat állított össze arról, hogyan lehetne a gazdasághoz minél közelebb vinni a szakképzést. Az elnök szerint az volna kívánatos, ha a szakképzési rendszer a nyugat-európai modell felé mozdulna, az osztrák és a német minta lenne a mérvadó, ahol a kamarák jelentős szerepet töltenek be a képzés szervezésében, felügyeletében. Példaként említette, hogy az osztrák rendszerben a szakképző intézmények irányítása, finanszírozása is a kamarákhoz tartozik.
