BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MKIK erősítené a gyakorlati oktatást

2010. április 26. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyakorlati oktatásra az eddiginél nagyobb hangsúlyt kell helyezni a szakképzésben - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a kamara által szervezett Szakma Kiváló Tanulója verseny döntőjének megnyitóján. Április 26-28. között a döntőt a Szakma Sztár Fesztivál keretében a Hungexpo területén rendezik, 23 szakmában versenyeznek a döntőbe jutott szakmunkástanulók. A kamarák már eddig is kaptak feladatot a szakképzésben, az irány jó, csak lassú léptekkel haladunk - tette hozzá Parragh. A kamara áttekintette hat ország kamarai és szakképzési rendszerét és javaslatokat állított össze arról, hogyan lehetne a gazdasághoz minél közelebb vinni a szakképzést. Az elnök szerint az volna kívánatos, ha a szakképzési rendszer a nyugat-európai modell felé mozdulna, az osztrák és a német minta lenne a mérvadó, ahol a kamarák jelentős szerepet töltenek be a képzés szervezésében, felügyeletében. Példaként említette, hogy az osztrák rendszerben a szakképző intézmények irányítása, finanszírozása is a kamarákhoz tartozik.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet