BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felértékelődőben a kockázati tőkebefektetés

2010. április 22. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A válság miatt korlátozott mértékű forrásgyűjtés és megnehezedett exitlehetőségek miatt elsősorban a portfóliómenedzsment volt az elmúlt év legjellemzőbb tevékenysége a kockázati és magántőkealapok körében. A korábbi nagy értékű tranzakciókat lebonyolító kivásárlási alapok helyett a kisebb ügyleteket végrehajtó, valamint a nehéz helyzetbe került cégekbe fektető alapok kerültek előtérbe. A hitelszűke egyébként is felértékelte a térségbeli befektetésekre szakosodott kockázati és magántőke-befektetést, a talpon maradt, nagyobb finanszírozási igényű cégek számára a korábbinál nagyobb vonzerőt jelenthet a forrásbevonásnak ez a módja - mondta Oláh László, a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (HVCA) elnöke. Magyarországon az összes befektetett tőke értékének 95 százalékát a kivásárlásos tranzakciók tették ki 2009-ben. A Jeremie alapok idei elindulása fordíthat a trenden: azok elsősorban a működésük korai fázisában lévő, induló vállalkozásokba fektetnek majd.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet