A Fidesz készenáll az országgyűlési választásokra, a Fidesz történetének legnagyobb kihívására - mondta Kövér László, a párt országos választmányának elnöke a párt programját bemutató sajtótájékoztatón. A választmány elfogadta a párt területi és országos listáit (ennek tartalma is elég sokat mondó - az első húsz helyezettről lásd táblázatunkat), illetve jóváhagyta a választási programot. Elemzések szerint a Fidesz-KDNP jelenlegi 162 tagú képviselőcsoportjának csaknem húsz politikusa nem indul újra az áprilisi országgyűlési választáson a pártszövetség színeiben.
Kövér emlékeztetett arra, hogy a párt az elmúlt hetekben összegyűjtött kétmillió ajánlószelvényt - ez az elmúlt évek legnagyobb demokratikus akciója volt. A Fidesz készenáll egy korszak lezárására és egy új megnyitására, lezárva a nyolc sötét esztendőt, amit Gyurcsány-korszaknak is nevezhetnénk, és ami a Nokiás-dobozokra és különböző korrupciós ügyekre épült - mondta Kövér. A politikus a Nemzeti ügyek politikája címet viselő választási programot úgy jellemezte, hogy az a "következő évtized kormányzati politikájának alapjait, kereteit foglalja össze".
Gyenge pr-brosúrának nevezte a Fidesz választási programját az MSZP miniszterelnök-jelöltje. Mesterházy Attila szerint az anyag politikai szlogengyűjtemény, amely csak általánosságokat tartalmaz, és még az elmúlt hetekben elhangzott konkrétumok sincsenek benne. Szerinte a Fidesz lehetetlenné tette, hogy a választópolgárok tájékozottan, mérlegelve szavazhassanak. Ez nem demokratikus magatartás, ez nem egy demokratának a magatartása - jelentette ki a szocialista miniszterelnök-jelölt.
