BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés optimizmusra lát okot a VOSZ

2010. február 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Óvatos optimizmussal tekint az ipar idei teljesítményére Dávid Ferenc, a Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára. A munkanélküliség további növekedésével és a GDP csökkenésével visszafogott belső piacra termelő cégeknek nincs okuk optimizmusra, menekülési útvonalat a legfontosabb exportpiacokon meginduló növekedés, illetve ezen keresztül új piacok keresése jelenthet - tette hozzá. Főleg a kis tőkeerejű, önállóan új piacok teremtésére nem alkalmas kkv-szektor és a mikrovállalatok kerülhetnek nehéz helyzetbe, hiszen tartalékaik, hitelfelvevő képességük meglehetősen korlátozott. Hogy mi indíthatja be a belső piac fellendülését, ma még nem lehet látni - fogalmazott Dávid. Megfontolandó lépés a költségvetési szigor enyhítése, a hiány 4-5 százalék fölé engedése - ha ehhez az Európai Unió is hozzájárul -, de csak akkor, ha az így felszabaduló pénzeket kizárólag a termelési alapok megteremtésére fordítanák, megalapozva a hosszú távú növekedést, új munkahelyek teremtését, az állam mint mentor lépne fel - fejtette ki a főtitkár, hozzátéve: egy ilyen gazdaságpolitika pozitív eredményei legkorábban csak 2011-ben jelentkezhetnek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet