Ötödszörre osztotta ki minőségi díjait a Magyar Turizmus Zrt., idén 13 szálloda és egy étterem kapta meg a címet. Az elmúlt öt évben 99-en pályáztak a három évig viselhető kitüntetésre - mára 68 szálloda és 13 étterem teheti ki a díjazottaknak járó táblát és használhatja a megkülönböztető minősítési jelet promócióiban.
A 2010-es díjra február végéig lehet jelentkezni, ezt követően a jelentkezőket egy általános tréningre viszik a szervezők. A tényleges pályázatot május 31-ig kell benyújtani, ebben arról kell számot adni, hogy az adott szálloda vagy étterem nemcsak megfelel a szükséges követelményeknek, hanem túl is teljesíti azokat.
A szakmai önértékelési lista szállodák esetében 750, az éttermeknél 300 kérdést tartalmaz, egyaránt kitérnek a technikai és funkcionális minőség vizsgálatára és a szolgáltatók partnerkapcsolati rendszerére. Persze ezen túlmenően is vannak feladatok, a gyakorlatban is meg kell felelni: a pályázat benyújtását követően november 30-ig bezárólag a szakmai zsűri inkognitóban látogat el a szállodákba és éttermekbe. Ezt követően alakul ki a nyertesek sora.
