A Magyarország és Kína közötti kereskedelmi forgalomban a magyar export értéke 4 százalékkal nőtt, a két ország egyre nyitottabb egymás irányában, Kína nagyobb készséget mutat a vásárlásra - mondta Mester Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) szakállamtitkára, a magyar-kínai gazdasági vegyes bizottság (GVB) magyar társelnöke a GVB Pekingben megtartott ülése után. Kína Magyarországra irányuló exportja is kisebb mértékben esett vissza, mint a kivitele általában - tette hozzá az MTI-Eco szerint. A kínai statisztikai adatok szerint a teljes forgalom 6,8 milliárd dollár volt, ebből 1,2 milliárd a magyar export értéke - ennek túlnyomó részét még mindig a magyarországi multinacionális vállalatok adják, de már jelentős üzleteket jelentettek a középvállalatok tisztán magyar projektjei is. Az ülésen elhangzott: a kínai kormány támogatja a Sinopec és a Mol együttműködését, de a kapcsolatok szorosabbra fűzését javasolták a megújuló energiát és a környezetvédelmet érintő programokban is.
