BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több a térségben az eurószkeptikus

2010. január 25. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csökkent az euró mielőbbi bevezetését támogatók aránya az új kelet-európai tagországokban - derül ki az Eurobarometer tegnap ismertetett felméréséből. A nyolc ország közül csupán Magyarországon és Romániában nőtt azok száma, akik szerint mielőbb csatlakozni kellene az euróövezethez: Magyarországon a megkérdezettek 31 százaléka támogatja az euró bevezetését, bár 2015 előtt arra aligha kerülhet sor. Tavaly szeptemberben a megkérdezettek 25 százaléka vélte úgy, hogy országának mihamarabb csatlakozni kellene az euróövezethez, májusban is csak 28 százalék volt ez az arány. Ezzel párhuzamosan 29 százalékról 33-ra nőtt azok aránya, akik azt mondták, hogy a lehető legkésőbbi időpontban kellene bevezetni a közös európai pénzt, 36 százalék szerint pedig "bizonyos időre" van még szükség ehhez - számolt be az MTI-Eco. Az Európai Unióhoz a közelmúltban csatlakozott nyolc kelet-európai országban elvégzett felmérésből az is kiderül, hogy a csehek a legkétkedőbbek: 47 százalékuk az eurót a lehető legkésőbb vezetné be, és csak 14 százalék szavazott az eurórégióba való mielőbbi belépésre. Lengyelországban 39, illetve 18 százalék volt ez az arány.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet