BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnik a Széchenyi kártya kamattámogatása

2010. január 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2009-es két százalék után az idén már csak egy százalék kamattámogatás kapcsolódik a Széchenyi kártya konstrukcióhoz, jövőre pedig meg is szűnik a támogatás - a módosításról szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg pénteken.

A kormány eredetileg már korábban megszüntette volna a kamattámogatást, ám a válság kirobbanása után, 2008 decemberében úgy döntöttek, hogy a gazdaságélénkítés részeként az akkori egy százalékról 2009-től két százalékra emelik a kamattámogatás mértékét. A most megjelent határozat szerint tehát a kormány 2010-et már nem tekinti oly mértékben válságos évnek, hogy feltétlenül szükség legyen extra támogatásra, vagyis visszatérhetnek az eredeti verzióhoz, ami a kamattámogatás fokozatos kivezetését jelenti. A program sikeres: tavaly decemberben adták át a 120 ezredik kártyát, amellyel a kihelyezett forrás 700 milliárd forintra nőtt. A Széchenyi kártyát 2002-ben hozták létre, akkor még ötszázalékos volt a kamattámogatása. Jövőre a Széchenyi kártya kamata egyhavi BUBOR plusz négy plusz 0,8 százalék lesz, ami a jelenlegi kondíció szerint 11,04 százalék.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet