BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felpörög a Jeremie tőkeprogramja

2010. január 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerződéskötések és engedélyeztetések után az év első negyedében felpöröghet az unió Jeremie projektjének kockázatitőke-programja. A program keretén belül összesen 46,6 milliárd forint forrás juthat el olyan induló vagy növekedő stádiumban lévő kis- és közepes vállalkozásokhoz, amelyek nem képesek megfelelő forrást találni - többnyire a túlzott kockázat miatt.

Összesen nyolc kockázati tőkealap-kezelő társaság kötött megállapodást tavaly decemberben a Magyar Vállalkozásfejlesztési Zrt.-vel, miután sikerült eredményt hirdetnie a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnek a kétszer is kiírt pályázaton. Jelenleg a PSZÁF folytatja az alapkezelők engedélyeztetési eljárását, ennek befejezéséig az MV Zrt. kezeli az alapot. Az engedélyeztetési procedúra befejeztével várhatóan az első negyedévben kezdődhet el a források kihelyezése a vállalkozásokhoz, a rendelkezésre álló összegnek 2013-ig kell helyet találni. A tőkealap-kezelők összesen 31,5 milliárd forint forrást helyezhetnek ki, ehhez jön az általuk rendelkezésre bocsátott saját keret, ami több mint 15 milliárd forint. A kiválasztott társaságok három legfeljebb három egymást követő évben maximum 1,5 millió euró (mai árfolyamon 400 millió forint) támogatást kaphatnak évente.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet