Tavaly egyetlen kilométer autópályát sem adott át a forgalomnak a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt., az idén azonban több szakaszon is csattoghatnak az ollók. Az eredeti tervek szerint 2009-ben el kellett volna készülnie az M43-as Szeged-Makó szakasza első darabjának, a kivitelező Swietelsky vezette konzorcium azonban, részben előre nem látható okok miatt, csúszást jelentett be. A három részletben épülő Szeged-Makó szakaszt így lényegében egyszerre, a nyár végén lehet majd használatba venni. Idén az M0-s körgyűrű is tovább bővül. A déli szektor bővítése az 51. főút és az M5-ös autópálya között befejeződik, a másik két szakasz, vagyis az M1-M6 és az M6-51. főút közötti rész azonban csak 2011-ben és 2012-ben lesz kész. Szintén az idén ér véget az M33-as építése, ez az M0-s keleti szektorában biztosítja az átkötést Gödöllőnél. A 12,4 kilométeres szakasz 21,8 milliárd forintba kerül, nyáron vehető használatba.
Szintén lesz átadás az M6-oson, bár az örömbe ott némi üröm is vegyül. Az összesen 252 kilométer hosszú, Budapestről az országhatárig húzódó autópályából ugyanis csak töredékek készültek el eddig: a körgyűrűtől már el lehet jutni Dunaújvárosig, innen azonban egy ideig még nem vezet tovább a sztráda, a nyárra befejeződő munkák ugyanis csak Szekszárdnál kezdődnek. Vagyis Dunaújvárosig 59 kilométeren át vezet az autópálya, majd 67 kilométer kihagyás után - ez lesz a későbbi Dunaújváros-Szekszárd szakasz - folytatódik immáron csak autópályává fejleszthető autóútként 48 kilométeren át Bólyig. Bóly és az országhatár között még nem kezdődtek el a kiviteli munkák, ezen a 23 kilométeren, valamint az 55 kilométeres Bóly-Szentlőrinc szakaszon szintén csak kétszer két sávos autóutat építtet majd a NIF.
