BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővülhet a körgyűrű

2010. január 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány hónapon belül megindulhatnak a munkagépek az M0-s körgyűrű M6-ost és az 51. számú főutat összekötő szakaszán, miután tegnap a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. aláírta a kivitelezővel a szerződést. A 11 kilométer hosszú szakaszt 34,87 milliárd forintért építi meg az A-Híd Építő, a Közgép, a Strabag, a Magyar Aszfalt és a Colas által alkotott M0 déli ág II. Konzorcium.

A tervek szerint a munkát 2012. június 30-ára fejezi be a konzorcium, az autósok pedig egy-két hónappal később vehetik birtokba. A körgyűrű déli szektorának három szakaszán folynak munkák, a cél a kétszer kétsávos szektor kétszer háromsávossá bővítése. A körgyűrű fejlesztése az unió támogatása mellett folyik, a magyar állam által fizetendő önrész a költségek 15 százalékát teszik ki. A szerződéskötés kilenc hónapos csúszást szenvedett, mert a közbeszerzési tender eredménye rendre a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) előtt kötött ki. Előbb az első nyertes, a Porr Építési Kft. legalacsonyabb, 28,34 milliárd forintos ajánlatát fúrta meg az M0 déli ág és a Nemzetközi Vegyépszer Zrt. A NIF új tenderén az M0 déli ág győzött, ám ezt a Porr támadta meg a KDB előtt, amely viszont nem találta megalapozottnak a kifogásokat.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet