BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az autópályákat szeretjük, a vasúttal nem vagyunk elégedettek

2009. december 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy nemzetközi összehasonlításból, amelyet a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. végzett el, az derül ki, hogy Magyarországon a síkvidéki autópálya-szakaszok viszonylag olcsón, a hidak viszont drágán épülnek - mondta Reményik Kálmán, a társaság elnök-vezérigazgatója évzáró sajtótájékoztatóján. A lakosság körében végzett felmérés szerint az autópálya-hálózattal elégedettek az emberek - azok építésével kapcsolatban, többek között a korrupciógyanú miatt, már megfogalmaztak kritikákat. A megkérdezetteknek pedig csak a 46 százaléka tartotta megfelelőnek a közúthálózat minőségét, ami azonban még mindig sokkal jobb, mint a vasúthálózat megítélése. A 30 ezer kilométeres közúthálózat burkolatát tekintve húsz százaléka felel meg az uniós követelményeknek - mondta Boros Péter, a NIF közúthálózatért felelős igazgatója. Az idén 45-50 kilométer hosszan adott át a társaság felújított szakaszokat. Gyorsforgalmi szakaszok közül egyet ad át idén a társaság: az M7-es Pusztazámor és Tárnok közti szakasznál december 21-én vágják át a szalagot - mondta Galuska János igazgató. Jövőre azonban több átadás is várható, egyebek mellett az M43-as első szakasza Szeged és Makó között vagy az M0-s déli szakaszának bővítése.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet