BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nullszaldóval zárhatja az idei szűk évet a MÁV-Trakció

2009. december 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eredeti terveknek megfelelően várhatóan az idén is nullszaldós lehet a MÁV-Trakció Zrt. A társaság az első 11 hónap adatai alapján 92 milliárd forint árbevételt érhet el idén. Ez az eredeti tervekhez képest hét százalékkal kisebb. Az év elején még - 2008 utolsó negyedévének adataiból kiindulva - 99 milliárd forint árbevételt terveztek. Az év eleji várakozásokat először nyáron vették vissza, 95 milliárd forintra.

Eredetileg azt várta a cég, hogy a Cargótól származó megrendelések volumene húsz százalékkal zuhan, a MÁV-Start megrendelése pedig stagnál. Ehhez képest a Cargótól 30 százalékkal kevesebb megrendelés érkezett, a személyszállításban pedig néhány százalékos megrendeléscsökkenés mutatkozott a Trakciónál.
A bevétel csökkenése mellett szükség volt a kiadások mérséklésére is, mert a legfontosabb célja az volt a társaságnak, hogy ne keletkezzen üzemi veszteség. Ennek érdekében a Trakció egész éve a válságkezelésről szólt - mondta Márkus Imre, a társaság vezérigazgatója a cég évzáró sajtótájékoztatóján. Az extra kiadáscsökkentés jelentős részét a kieső teljesítmény költsége képezte, emellett több száz mozdonyvezető kérte engedményes nyugdíjaztatását. Különösen azokban a térségekben, ahol jelentősen csökkent a forgalom, kezelni kellett a túl magas létszámot. Ezt a nyugdíjazás mellett részmunkaidő bevezetésével oldotta meg a cég.

A jövő évi tervekről egyelőre nem akart részleteket elárulni a vezérigazgató, mert állítása szerint a tervszámok még most is bizonytalanok. Annyi látszik, hogy az idén bevezetett teljesítménybérezést biztosan kiterjesztik a cég egészére.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet