Ma lehet még jelentkezni arra kivitelezési tenderre, amelyet a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. írt ki a Budapest-Tárnok-Székesfehérvár vasúti szakasz felújítására. A NIF több ütemben is fejlesztené a tíz elővárosi vasúti szakaszt, a végeredmény 2034-ben rajzolódna ki egy S-Bahn jellegű konstrukcióval. Az első ütemben azonban még csak a mostani fejpályaudvarok hálózatrendszerét kihasználva történnének a kisebb költséget igénylő fejlesztések, összesen 550 milliárd forint értékben.
A nyáron nyújtotta be Brüsszelnek a támogatási kérelmet a NIF a Budapest-Piliscsaba-Esztergom vonal rekonstrukciójára. Az egyvágányú, nem villamosított vonalon közlekednek a Siemens Desiro vonatai, ám a sebességüket a legkevésbé sem tudják kihasználni. A fejlesztés révén több helyen is kétvágányúvá alakítanák a pályát, új állomásokat hoznának létre, több régi épület is megújulna. Emellett megszüntetnék a vasút és a 10-es út szintbeli kereszteződését is. A projekt várhatóan nettó 43,5 milliárd forintba kerül, jövőre indul és 2014-ben zárulhat.
Hasonló volumenű lesz a pusztaszabolcsi vonal felújítása is, ez 45 milliárd forintba kerül. A fejlesztés első üteme a Százhalombattáig tartó szakasz felújítása lesz, ennek engedélyeztetési tervei már elkészültek. A beruházáshoz kapcsolódó támogatási kérelmet 2011-ben nyújthatja be a NIF, a fejlesztés 2012-ben indulhat.
