BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptembertől lesz járható az M43-as

2009. december 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megállapodott a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. és az M43-as Szeged-Makó Konzorcium vezette Swietelsky Magyarország Kft., hogy az M43-as autópálya Szegedet és Makót összekötő szakasza első darabjának átadási időpontját az eredetileg november 30-a helyett augusztus 31-ére teszik. A Swietelsky szeptemberben jelezte, hogy a talajviszonyok nem megfelelők, ráadásul egy víznyomócső védelme miatt extra munkákat kell elvégezni, emiatt csúszni fog a tervezett átadás. A NIF a tárgyalások során március 31-ében határozta meg az új átadási időpontot. A végső döntés szerint a szerződés végső határideje augusztus 31-e azzal, hogy az 5. számú főút és a Csongrádi út közti szakaszt csomóponttal együtt március 31-éig kell átadni a forgalomnak. A NIF szerint a víznyomócsővel kapcsolatos késések magyarázhatók, ám a többi csúszás nem, ezért ezekre a szakaszokra kötbért kell majd fizetnie a konzorciumnak, amely november 30-ától ketyeg. A Szegedet Makóval összekötő autópálya két másik szakaszának átadása szintén augusztus végén esedékes.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet