BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Márciusig kapott haladékot a Swietelsky

2009. december 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szegedet az országhatárral összekötő M43-as autópálya első szakaszát legkésőbb március végéig át kell adnia az építtető Swietelsky vezette M43 Szeged-Makó Konzorciumnak. Ha a kivitelező nem tudja vállalni ezt a határidőt, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) felbontja a vele kötött szerződést.
A Swietelsky szeptember közepén tájékoztatta a NIF-et, hogy nem fogja tudni tartani az eredetileg kiszabott, 2009. november 30-ai véghatáridőt, mert előre nem látható technikai problémák és nehézségek adódtak menet közben. A konzorcium ezért azt kérelmezte, hogy 2010. július 30-ára módosítsák a szakasz átadását. A NIF a felsorolt technikai problémák közül csak azt fogadta el, hogy egy Szegedet ellátó víznyomóvezetéket kellett különös körültekintéssel kezelni. A Szegedet az országhatárral összekötő autópályát több szakaszban építteti a NIF. A Makóig tartó szakaszokon már folyik a munka, itt három kivitelező dolgozik. Az első szakaszt az újabb verzió szerint március végéig, a két továbbit pedig augusztus végéig kell átadni. A Makó-országhatár közötti 23 kilométeres szakaszon még nem kezdődött el a kivitelezés.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet