Kedvezményes adózásba sorolná a hideg étkezési utalványokat három szocialista és két fideszes képviselő - derül ki a parlamentnek benyújtott törvénymódosító indítványból. Ezeket az utalványokat a nyáron tette a jövedelemadó-törvény a normál természetbeni juttatások közé, ami azt jelenti, hogy jövő januártól mintegy 96 százalék adót és járulékot kell utánuk fizetni. Ezzel szemben a meleg étkezési utalvány - csakúgy, mint az üdülési csekk - a kedvezményes kulcs alá került és 25 százalékkal adózik. A hidegétel-utalványok többek között azért váltak kegyvesztetté, mert a kormány nem kívánta kedvezményes adózással támogatni, hogy a jegyekért cserébe alkoholhoz vagy akár műszaki berendezésekhez jussanak a munkavállalók. A most benyújtott módosító szerint azért kellene mégis visszahozni ezt az utalványt havi hatezer forint erejéig a kedvezményes körbe, mert nem oldható meg mindenhol a melegétkeztetés. Az előterjesztők szerint kizárólag élelmiszerre beváltható utalványokat kellene ebbe a körbe sorolni.
