BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az adó és a válság faragja a cafeteriát

2009. november 11. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak a cégek 16 százaléka hajlandó arra, hogy jövőre emelje a cafeteriaelemekre szánt kiadásokat, vagyis legalább részben ne hárítsa át a jövőre megfizetendő 25 százalékos adót a munkavállalókra - derül ki a Sodexo Pass reprezentatív felméréséből.
A cégek kétharmada egy az egyben áthárítja a terheket, azaz náluk az alkalmazottak húsz százalékkal kisebb keretből tudnak majd válogatni. De ez a kör még mindig jobban jár, mint a cégek azon 18 százalékánál dolgozók, ahol az idei évhez képest is csökkentik a cafeteriakeretet.
Mindebből kitűnik, hogy nem csak az adóztatás miatt bánnak majd a munkáltatók szűkmarkúbban a juttatásokkal, a spórolás okai között a recesszióra adott válasz is szerepel. Nincs szignifikáns különbség a cégek között méret szerint, bár az tény, hogy a nagyobb vállalkozások kicsit magasabb arányban tartják meg, illetve kisebb arányban szűkítik a költségkeretet.
A Sodexo arra számít, hogy jövőre megugrik a melegutalványok népszerűsége, mivel az ezzel leginkább rokon hidegutalvány az általános szabályok szerint fog adózni. Ez 96 százalékos terhet jelent, szemben a melegétel-tikettek 25 százalékával.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet