BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmaradnak a nyesz-számlák

2009. november 2. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap megszavazta az országgyűlés az egyéni céggel és a hosszú távú megtakarításokkal összefüggő törvényeket. A jogszabály - a címe alapján - azt a célt szolgálja, hogy az egyéni cégről és egyéni vállalkozásról szóló törvénnyel megteremtse a koherenciát, valójában azonban egy komplett adócsomagról van szó. Kiemelkedő az a módosítás, amely kedvezményesen adóztatná a hosszú távú megtakarításokat. Ennek értelmében a legalább három évig tartó befektetés hozama tíz, a legalább ötévesé pedig nulla kulccsal adózik jövőre. Ehhez kapcsolódóan az eredeti javaslat ugyanakkor megszüntette volna a nyugdíj-előtakarékossági számlákat, többéves kivezetéssel. Vagyis 2011-től már nem lehetne újabb előtakarékossági számlát nyitni, 2014-től pedig már nem járt volna hozzá adókedvezmény. A múlt héten a gazdasági bizottság által benyújtott módosító azonban finomított a dolgon: az előtakarékossági számlákat az eredeti terveknek megfelelően át lehetne vezetni tartós megtakarításba, ám ez a lehetőség nem jelenté egy az egyben az előtakarékossági számlák megszüntetését. Vagyis a két lehetőség párhuzamosan futna, a különbség csak annyi lesz, hogy a hosszú távú megtakarításokhoz öt év eltelte után hozzá lehetne nyúlni, a nyesz-számlákhoz viszont a nyugdíjba vonulásig nem.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet