BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az a-Híd Építő Zrt. bővíthet az M0-s déli szektoránál

2009. október 26. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ismételt elbírálást követően nem a Porr Építési Kft.-t, hanem az A-Híd Építő Zrt. vezette M0 déli ág II. Konzorciumot hirdette ki győztesként a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az M0-s körgyűrű déli szektora M6 és az 51. főút közti szakaszának bővítésére. Eredetileg a NIF a Porrt hozta ki győztesként augusztus 19-én, ám a vesztes konzorcium a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult jogorvoslatért. A döntőbizottság megsemmisítette a NIF döntését és új bírálati eljárásra utasította. A nyertes konzorcium ajánlati ára nettó 34,87 milliárd forint volt, a Porr eredetileg 28,34 milliárd forintos ajánlatot tett. A fejlesztés során a bővítést a forgalom folyamatos fenntartása mellett kell elvégezni. A beruházás az unió támogatásával valósul meg, a Közop a teljes költség 85 százalékát adja. A munkálatokat a tervek szerint 2012 harmadik negyedévében kell befejezni.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet