A kormányzat jövőre is nyújt kamattámogatást a Széchenyi kártyához, annak mértékéről azonban még folynak a tárgyalások - jelentette be Martini Ferenc, a konstrukciót működtető KA-VOSZ Zrt. pénzügyi vezetője tegnap a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara eseményén. A támogatás eredetileg megszűnt volna az év végén - a Széchenyi kártya bevezetésekor eleve az volt az elképzelés, hogy az állami kamattámogatás idővel fokozatosan eltűnik. Végül a kormány a válság miatt döntött a támogatás fenntartása mellett. Ennek mértéke az idén két százalék, vagyis jelenleg 11,5 százalékos kamattal juthatnak hozzá a kkv-k a kedvezményes hitelhez. Eddig 120 ezer Széchenyi kártyát bocsátott ki a KA-VOSZ, illetve a hitelező bankok.
