BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a Széchenyi kártya kamattámogatása

2009. október 13. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányzat jövőre is nyújt kamattámogatást a Széchenyi kártyához, annak mértékéről azonban még folynak a tárgyalások - jelentette be Martini Ferenc, a konstrukciót működtető KA-VOSZ Zrt. pénzügyi vezetője tegnap a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara eseményén. A támogatás eredetileg megszűnt volna az év végén - a Széchenyi kártya bevezetésekor eleve az volt az elképzelés, hogy az állami kamattámogatás idővel fokozatosan eltűnik. Végül a kormány a válság miatt döntött a támogatás fenntartása mellett. Ennek mértéke az idén két százalék, vagyis jelenleg 11,5 százalékos kamattal juthatnak hozzá a kkv-k a kedvezményes hitelhez. Eddig 120 ezer Széchenyi kártyát bocsátott ki a KA-VOSZ, illetve a hitelező bankok.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet