BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A terv felét fizette csak ki az ÚMFT tavaly

2009. október 13. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervezettnél 45,2 százalékkal kevesebbet fizettek ki tavaly az Új Magyarország fejlesztési terv forrásaiból - közölte Becker Pál, az Állami Számvevőszék általános főigazgató-helyettese tegnap az Országgyűlés eseti bizottságának ülésén. A megítélt források aránya 24, a szerződéssel lekötött pénzeké pedig 19 százalék. A ténylegesen kifizetett források aránya nagyon alacsony, Becker szerint mindössze 2,3 százalékot tesz ki, ez akár a későbbi forrásvesztés oka is lehet, a kifizetett pénz 84-85 százaléka ugyanis a kiemelt projektekhez kapcsolható. Pozitív példa viszont, hogy a strukturális alapok felhasználási aránya 85 százalékos, a kohéziós alapoké pedig 47,3. Előbbi kiváló, utóbbi elfogadható szintnek felel meg.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet