Véletlenül több mint kétszeres, 58 százalékos adóterhet szavazott meg nyáron a parlament a természetbeni juttatásokra. A 25 százalékos jövedelemadó után ugyanis a főszabály szerint 27 százalék egészségügyi hozzájárulást is kellene fizetni. Ezt a hibát most korrigálná a Pénzügyminisztérium azzal, hogy kivenné az eho fizetésének kötelezettsége alól ezeket a természetbeni juttatásokat, így azok valójában is csak 25 százalékos terhet viselnének.
2. oldal
