Akár az építtető által javasolt új határidő előtt, ideiglenesen is forgalomba helyezhető lesz az M43-as autópálya első szakasza. A Swietelsky Építő Kft. tegnap kezdte meg a tárgyalásokat a Nemzeti Infrastruktúra-fejlesztő (NIF) Zrt.-vel azzal kapcsolatban, hogy az eredetileg tervezett november végi határidőre nem tudják átadni a Szegedet elkerülő M43-as autópálya első szakaszát. A 6,7 kilométer hosszú szakaszt a Szeged-Makó Konzorcium építeti a Swietelsky vezetésével.
A szakaszon többféle műszaki probléma is adódott, így például a Szeged vízellátását adó vízcső védelmét több hónapos szakértői tanulmányi munka előzte meg. Emellett kisajátítási és egyéb, a talaj minőségével kapcsolatos hátráltató tényező is adódott. A Swietelsky a múlt héten jelentette be a NIF-nek, hogy az eredeti határidőt nem tudja tartani, helyette 2010. július 31-ei átadást javasolt. Ezt a határidőt a kritikus részeken feszítetten tartani tudjuk, a többi szakaszon azonban akár hamarabb is elkészülhet a sztráda - mondta lapunknak Bognár Árpád, a Swietelsky ügyvezető igazgatója.
Ez azt jelenti, hogy egy ideiglenes körforgalom megépítésével a szakasz egy része korábban is átadható lesz. A tárgyalások egyelőre még folynak. A társaság szerint a késedelem nem róható fel nekik, a NIF azonban, ha mégis úgy találja, hogy az építtető miatt húzódik az átadás, kötbért is kiszabhat.
