Kevés konkrétummal, inkább a már több hónappal ezelőtt is hangsúlyozott lépések felsorolásával mutatta be a kormány válságkezelési munkáját Bajnai Gordon miniszterelnök a gazdasági és szociális tanács pénteki ülésén. Az adócsökkentés mellett Bajnai a hasznos lépések között említette a munkahelyteremtést, az aktivitási ráta emelkedése szempontjából jelentős változásokat, köztük a Start-kártya rendszerét és a lerövidített gyest. A miniszterelnök szerint Magyarország jelenlegi helyzetében sokkal közelebb áll az euró bevezetéséhez, mint a környező államok - leginkább azért, mert nem szökött az egekbe az államháztartás hiánya. A válságkezelő intézkedések hatására az ország visszaszerezte a nemzetközi piacok bizalmát, egyre több vállalat tervez magyarországi terjeszkedést. Ez azonban nem jelenti azt, hogy meg lehet állni - fogalmazott Bajnai, aki szerint folytatni kell a versenyképesség javítását célzó és támogató lépéseket. Bár egyre többször hangzik el, hogy a válság mélypontját már elérte az ország és innen már a felívelés kora jön el, a miniszterelnök szerint hiba lenne a túlzott optimizmus. Magyarország a válság kellős közepében van, még mindig esni fog az ipari termelés és valószínűleg továbbra is emelkedni fog a munkanélküliségi ráta - fogalmazott.
