BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vasúthálózat kétötöde lesz országos

2009. szeptember 13. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyilvánosságra hozta a közlekedési tárca az országos fenntartású vasúthálózat 2010. évre vonatkozó összetételét: a lista 34 vasútvonalat és szakaszt tartalmaz. Ezeken a vonalakon, amelyek összesen 2900 kilométert fednek le a teljes, 7700 kilométer hosszú hálózatból, a minisztérium rendeli majd meg a szolgáltatást, vagyis itt biztosan lesz vasúti személyszállítás 2010-ben is. A többi a regionális tanácsok fennhatósága alá kerül, vagyis ezek a testületek döntenek, hogy egy adott vonalon a vasúti vagy a közúti közlekedést rendelik-e meg. Adott esetben mindkettőre is igényt tarthatnak, akár úgy, hogy azok a menetrendben kiegészítsék egymást.
Az országos hálózatba tartozik a tíz elővárosi vonal, a Balaton körüli vasút, valamint azok a vonalak, amelyek az európai nemzetközi hálózat részei.
A kormány elhatározása szerint három év alatt átlagosan 70 milliárd forinttal kell kevesebbet költeni közösségi közlekedésre, mint jelenleg. Ezt a vasút és a Volánok összehangolásával, hatékonyabb működéssel kívánják elérni. Ehhez nemcsak teljesen összehangolt menetrendek, de adott esetben az is szükséges, hogy a társaságok elfogadják egymás bérletét is.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet