BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épülhet a Syma kongresszusi központja

2009. augusztus 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ötmilliárd forint beruházással épülhet meg a Syma Kft. kongresszusi központja, a projekt a napokban kapta meg az építési engedélyt. Az új központ a három éve épült Syma csarnokhoz kapcsolódik majd a maga 21 ezer négyzetméterével, így a teljes komplexum területe 51 ezer négyzetméter lesz. A központ várhatóan 2011 tavaszára készül el. A Syma még 2005-ben, egy pályázat elnyerése után kötött megállapodást a magyar állammal, amely szerint a társaság a központot harminc év működtetés után 2035-ben tíz euróért átadja az államnak.
A kongresszusi központ összesen 5300 fő befogadására lesz alkalmas - jelenleg a legtöbb embert befogadó központ csak 800 fős -, a legnagyobb teremben pedig 4300 fős konferenciát is meg lehet majd rendezni. Az objektum négyezer négyzetméteres kiállítási területet is magában foglal.
Ami a finanszírozást illeti, a Syma Kft. a kiadások húsz százalékát saját forrásból fedezi, a fennmaradó mintegy négymilliárd forintot pedig banki hitelből tervezi előteremteni. Lapunk kérdésére Szántó András ügyvezető igazgató azt mondta, egyelőre csak a tárgyalások szintjén tartanak több pénzintézettel is, vagyis konkrét megállapodást még nem kötöttek. A társaság számít arra, hogy valamilyen állami garanciát is kap a beruházás megvalósításához, jelenleg ezek a tárgyalások is folyamatban vannak.
A több ezer fő befogadására alkalmas központ megépítése húsz éve húzódik, a budai kongresszusi központ jelenleg a legnagyobb, de ez is csak nagyjából ezer főt tud vendégül látni. Magyarország évente több nagy konferenciaajánlatot is kénytelen lemondani, mert nem tud megfelelő helyet biztosítani a több ezer főt kitevő résztvevői körnek. Az ország, ezen belül is Budapest ugyanakkor népszerű konferencia-helyszín.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet