Aggasztó jeleket lát a Fidesz a 2010-es költségvetés előkészítése kapcsán - mondta Varga Mihály fideszes politikus. Soha nem látott mértékű a GDP-csökkenés, nő a munkanélküliség és az infláció, csökkennek a reálbérek. Az egyre inkább feljebb tornázott legutóbbi MNB-prognózis szerinti 4,1 százalékos hiányt nem tudja semmi sem csökkenteni. A Fidesz szerint a 2010-es büdzsé terve a korábbi évekéhez hasonlóan értelmetlen. Ahhoz, hogy megfelelő költségvetés álljon össze, csökkenteni kell az adókat, mérsékelni a bürokráciát és új munkahelyeket kell teremteni - sorolta a volt pénzügyminiszter. Mivel a kormány nem ilyen költségvetéssel készül - bár a számok még nem ismertek -, azt a Fidesz nem tudja támogatni. A kormány tegnap délután cáfolta azokat a híreket, amelyek az új büdzsé számaival kapcsolatban nyilvánosságra kerültek. A tervezet ugyanis a Pénzügyminisztérium állítása szerint nincs még olyan állapotban, hogy konkrét számokról lehessen beszélni.
