Egy épülő új híd utolsó eleme okozott hatalmas torlódást az M3-as autópályán. Az M3-M31-es autópálya gödöllői csomópontjának építésekor előre gyártott gerendákat emeltek be, de az utolsó darab a beemelés közben eltört és az úttestre zuhant. Emiatt a Nemzeti Infrastruktúra Zrt. a hétfőn este tízkor lezárt autópályát nem tudta megnyitni az eredetileg tervezett tegnap hajnali öt órakor.
A lezuhant hídelemet csak egy speciális daruval lehetett kiemelni, a törmelék eltakarítása és a híd statikai elemzése után a forgalom csak a kora esti órákban indulhatott meg. Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. a mindkét irányban több kilométeren kialakult torlódás csökkentése érdekében a forgalmat Nyíregyháza és Budapest felé is leterelte a pályáról. A személyautókat Mogyoródnál tovább engedték, amelyek így egy ideiglenesen kialakított útvonalon, az autópálya mérnökség megkerülésével érhették el a gödöllői elágazást. A sorban várakozóknak palackozott vizet osztanak.
Az elkészülő híd egyébként 83 méter hosszú, négy támasz tartja. A gerendák 28 méter hosszúak, összesen 48 ilyen gerendából áll a híd, amelyek közül 16 darabot kellett a teljes M3-as autópálya feletti szakaszra emelni. Az M3-M31-es gödöllői csomópontját várhatóan augusztus elsején helyezik ideiglenes forgalomba.
