BUX 139454.80 0,43 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másodszor is árulja székházát a MÁV

2009. április 1. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Másodszor is kiírta a MÁV Zrt. az Andrássy úti székházának eladásáról szóló pályázatát. Az első tendert még február 4-én írta ki a társaság, ám az sikertelenül zárult. Az eladásról szóló döntés ugyanakkor végleges, vagyis a vasúttársaság vezérkara semmiféleképpen nem marad az Andrássy úton, áprilistól ugyanis új irodájukat bérlik a Népligetnél - a költözés már elkezdődött, a kommunikációs osztály tájékoztatása szerint várhatóan augusztusra fejeződik be. A székházat piaci információk szerint ötmilliárd forint körüli összegért lehetne eladni, a limitár azonban a pályázat tisztasága érdekében nem nyilvános. A hirdetmény szerint május 18-ig lehet jelentkezni ajánlattal. A vasúttársaság kitérő választ adott a kérdésre, hogy mihez kezdene a székházzal, ha másodszorra sem tudja eladni, a MÁV "befektetői jelzések alapján okkal bízik abban, hogy mielőbb értékesíteni tudja az irodaházat". Kérdésünkre, hogy miért nem várta meg a második pályázat kiírásával a társaság a kormányváltást - kiszivárgott információk szerint tízmilliárdokkal csökkenhet a MÁV állami támogatása -, úgy reagált a vállalat, hogy a székház-értékesítés indoka és időzítése független az új kormány felállásától.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet