Másodszor is kiírta a MÁV Zrt. az Andrássy úti székházának eladásáról szóló pályázatát. Az első tendert még február 4-én írta ki a társaság, ám az sikertelenül zárult. Az eladásról szóló döntés ugyanakkor végleges, vagyis a vasúttársaság vezérkara semmiféleképpen nem marad az Andrássy úton, áprilistól ugyanis új irodájukat bérlik a Népligetnél - a költözés már elkezdődött, a kommunikációs osztály tájékoztatása szerint várhatóan augusztusra fejeződik be. A székházat piaci információk szerint ötmilliárd forint körüli összegért lehetne eladni, a limitár azonban a pályázat tisztasága érdekében nem nyilvános. A hirdetmény szerint május 18-ig lehet jelentkezni ajánlattal. A vasúttársaság kitérő választ adott a kérdésre, hogy mihez kezdene a székházzal, ha másodszorra sem tudja eladni, a MÁV "befektetői jelzések alapján okkal bízik abban, hogy mielőbb értékesíteni tudja az irodaházat". Kérdésünkre, hogy miért nem várta meg a második pályázat kiírásával a társaság a kormányváltást - kiszivárgott információk szerint tízmilliárdokkal csökkenhet a MÁV állami támogatása -, úgy reagált a vállalat, hogy a székház-értékesítés indoka és időzítése független az új kormány felállásától.
