BUX 139707.55 0,61 %
OTP 45650 0,77 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magára maradt a kormány az adócsomagjával

2009. március 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pillanatnyilag senki sem támogatja a kormány adóátalakítást célzó javaslatát. Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkavállalói oldala korábban sem repesett az örömtől az adócsomag módosításait illetően, de most már a munkaadók sem támogatják a javaslatot. A parlamenti pártok hozzáállása sem túl biztató: az első helyen kijelölt költségvetési bizottság ugyanis nem ajánlotta általános vitára a javaslatot. Keller László, a PM szakállamtitkára az OÉT-ülésen kijelentette, hogy "az adócsomagot tekintve túl nagy elismerésre nem számíthatunk", de felelősségteljesen ennél többet nem lehet javasolni. Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke a magánszemélyeket terhelő különadó megmaradása és a munkaadót terhelő járulékok szinten tartása mellett érvelt, illetve elfogadhatatlannak nevezte az adómentes juttatások adóztatását. A munkaadói álláspont szerint az öt százalékpontos járulékcsökkentéssel jottányit sem javulna a helyzet, mert annak hatását a többi intézkedés kioltja. A szakszervezetek vezetői az ülés szünetében bejelentették, hogy az Autonómok, az MSZOSZ, a SZEF és az ÉSZT is demonstrációt tart április 4-én, amennyiben a kormány továbbra sem veszi figyelembe érveiket az adócsomag kidolgozása során.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet