BUX 139093.34 0,17 %
OTP 45440 0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júliustól indul az APEH telefonos ügyintézése

2009. március 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bizonyos egyszerűbb ügyekben júliustól telefonon is eljárhatnak az adózók - az erről szóló rendeletmódosítás tegnap jelent meg a Magyar Közlönyben. Eddig a telefonos ügyintézés csak a tájékozódás szintjén működött, mert a hivatalos eljárásrend szerint személyesen, papíralapon vagy elektronikus úton lehetett csak ügyet intézni. Júliustól azonban az olyan egyszerűbb ügyekben, ahol nem szükséges feltétlenül a személyes jelenlét, telefonon is kezelhetők a problémák. Tipikusan ebbe a körbe tartozik a folyószámlával, folyószámla-kivonatokkal kapcsolatos egyedi tájékoztatás, de telefonon is lehet majd kérni az egyes adónemek közti átvezetést. Szintén telefonon intézhető majd a változásbejelentés, de akár a hibás bevallás bizonyos javítása. Az első telefonos ügyindítás előtt mindenképp regisztráltatnia kell magát az adózónak vagy képviselőjének. Az erről szóló nyomtatványt írásban vagy elektronikusan is el lehet küldeni. A szabályok szerint az adózással kapcsolatos eljárásokat öt évre visszamenőleg kell megőrizni, s nem lesz ez másképp a telefonon intézett ügyekkel sem. Amellett, hogy minden beszélgetést rögzít majd a hivatal, a beszélgetéseket archiválni és tárolni is fogja.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet