BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar euró csak 2017-ben jön?

2009. március 10. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A presztízsberuházások leállítása lenne a legjobb megoldás a kormány részéről a gazdasági problémák kezelésére, a felszabaduló uniós forrásokból ugyanis adott esetben a kkv-szektort is lehetne támogatni - állapította meg a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének ülésén Hamecz István, az OTP Alapkezelő vezérigazgatója és Heim Péter, az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő elnök-vezérigazgatója. (A támogatott projektek közül a legnyagyobb a 261 milliárdot felemésztő metróberuházás.) Sem Hamecz, sem Heim szerint nem ért túl sokat az eddigi kormányzati intézkedéssorozat, a gazdasági növekedési potenciál erősödésének csak a nyomait lehet látni. Mindössze annyi prognosztizálható, hogy 2018-ig az államadósság GDP-arányosan nem megy száz százalék fölé - mondta Hamecz. Öt év múlva 60 százalék alá kellene vinni az adósságszintet és 2017-re be lehetne érni az eurózónába Heim szerint: pillanatnyilag semmi esély nincs arra, hogy az adósságszint tartósan csökkenni kezdjen.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet