BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak Magyarországon csinálnak adóreformot

2009. március 5. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem terveznek jelentős adóátalakítást a környező államok - derült ki a BDO Forte által rendezett fórumon. A magyarországi adóváltozáshoz képest - amely az előzetes elképzelések szerint 130 milliárd forint összegű átrendezést jelent az idén és több mint 700 milliárdot jövőre - a balkáni államok csak apró kiigazításokat terveznek. Elképzelhető, hogy Románia az IMF-tárgyalások során vállal valamekkora áfaemelést a jelenlegi 19 százalékról, a kormány azonban még nem döntött erről. Emellett a kis adókon módosítanának Bukarestben, ennek egyértelmű célja a bevételek növelése lenne. A szomszédos Ausztriában 2010-ben 11 ezer euróra emelkedik a bérek jövedelemadó-mentes határa a mostani tízezer euróról éves szinten - havi béreket torzító lenne összehasonlítani, mert Ausztriában kedvező adózású 13. és 14. havi bér is van. Szlovéniában is emelkedik az adómentes jövedelemhatár, havi ötszáz euróról ezer euróra - ez nagyságrendileg megegyezik a 2010-es magyarországi sávhatárkitolással.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet