BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hőcserélőgyárat támogat a kormány

2009. március 2. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, 170 munkahely teremtését magában foglaló beruházásról írt alá támogatási szerződést a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium az ipari hőcserélőket gyártó Güntner-Tata Kft.-vel. Miközben a válság során tízezrével szüntetnek meg munkahelyeket, látjuk azt is, hogy újabb fejlesztések, újítások is történnek - mondta Bajnai Gordon szakminiszter. Október óta tízezer új munkahely teremtését jelenthették be, ezek a munkahelyek a bejelentést követően legfeljebb egy év alatt meg is valósulnak - tette hozzá. A Güntner-Tata Kft. több mint négymilliárd forintos beruházással legalább 170 új munkahelyet hoz létre, így összesen ezer alkalmazottja lesz a cégnek. A támogatás mértékéről nem mondott részleteket a miniszter, mert az erről szóló szerződést első körben meg kell küldeni az uniónak, majd ha ezt jóváhagyták, akkor lesz nyilvános a támogatás mértéke. Ez hatvan napot vesz igénybe. A cég magas hozzáadott értékű termelést végez, javarészt exportra termel, ami különösen kedvező - tette hozzá a miniszter. Emellett megemlítette, hogy több hasonló beruházásról folytat tárgyalást a minisztérium, ezek - hasonlóképpen a most bejelentetthez - magas hozzáadott értékű gyártást hoznak Magyarországra. A cég ipari hőcserélők gyártásával foglalkozik, a 2008-as évet 23 milliárd forintos forgalommal zárta.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet