BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesítményalapúvá alakítják a kutatóhelyek támogatását

2009. február 19. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, kétéves stratégiát alakított ki a kormány 2009-2010-re a magyarországi kutatás-fejlesztés és innováció hatékony támogatására és a teljesítmény fokozására. A stratégia alapján még tavasszal egységes irányítási rendszert alakítanak ki a k+f feladatokért felelős tárca nélküli minisztériumban, s júniusig meghatározzák a prioritást élvező szakmai területeket és technológiákat: mit kíván támogatni a kormány és mit nem. Így a korábbi presztízskutatóhelyek akár el is bukhatják a kiemelt helyüket. A kormány növelné az alapkutatások pályázati forrásait, és az egyetemek, főiskolák kutatási eredményeit is megpróbálnák a hasznosítás irányába terelni. Az adminisztratív egyszerűsítés részeként a klaszterek, konzorciumok jogi státusát rendeznék, egyszerűsítenék és egységessé tennék a pályázati rendszereket. Az érintett minisztériumok és az adóhatóság még az idén felülvizsgálná az innovációs járulék hasznosságát, adott esetben szó lehet a jogszabály módosításáról is. Még ebben az évben megszülethet a költségvetési kutatóhelyek egységes teljesítményértékelő rendszere, amely alapja lenne a tudományos teljesítményalapú javadalmazásnak és ösztönző rendszernek. A normatív támogatást többek között a kutatási eredményekhez kötnék.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet