BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már számolnak a cégek

2009. február 11. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dunántúli kereskedelmi és iparkamaráknál, illetve a lapunk által megkérdezett cégeknél úgy vélik, a jelenlegi gazdasági helyzetben a vállalkozások terheit mérséklő legkisebb lépéseknek is örülni kell. A kormány által tervezett járulékcsökkentés, még ha az más adónemek rovására történik is, jelzésértékű lehet a gazdaság szereplői számára.
Hajdú Klára, egy ruhaipari cég gazdasági igazgatója szerint ha csak 15-20 millió forinttal kevesebb lesz a költségük a tehercsökkentés hatására, az már reményt ad a túlélésre. Ráadásul a tervezett intézkedés azt is segítheti, hogy elsősorban jól képzett dolgozóikat tartsák meg. Nem akarnak előre inni a medve bőrére, de már jelezték a finanszírozó pénzintézetnek, hogy átdolgoznák üzleti tervüket, s ez ügyben szeretnének leülni velük tárgyalni. A cég a rendelésállomány csökkenése miatt januárban több mint harminc dolgozójának volt kénytelen felmondani, s márciusban újabb hasonló mértékű leépítésre készülnek. Ha csökkennének a terhek és több lenne a megrendelés, talán 10-15 fős elbocsátással megúszhatnánk a dolgot - vélekedett a gazdasági igazgató.
Több mint 25 milliót spórolhatna a tervezett járulékcsökkentéssel egy másik, az acéliparban érdekelt vállalkozás. Sámik János műszaki igazgató szerint ebből a hiteltörlesztéseik jelentős részét ki tudnák fizetni. A dolgozók többsége ma már úgy gondolja, inkább több személyi jövedelemadót fizetne, de maradjon meg az állása, mert nagyon nehéz elhelyezkedni. A jelenlegi helyzetben az is óriási fegyvertény lenne, ha a négynapos munkahét bevezetése után nem kellene 60-70 embertől megválni - mondta Sámik János -, a járulékcsökkentés ebben segíthetne.
Az utolsó pillanatban fizettük ki azt a szállítónkat, amelyik egy 6 milliós adósság miatt felszámolási eljárást készült indítani ellenünk - nyilatkozta lapunknak Pordány László, egy építőipari cég ügyvezető igazgatója. Ilyen körülmények között az is számít, ha száz forinttal kevesebbet kell kifizetni. Tavaly óta tárgyalnak egy osztrák befektetővel a cég többségi tulajdonrészének eladásáról. A héten tudatták a leendő vevővel a járulékcsökkentés hírét, s azt a választ kapták, talán újra érdemes lenne beszélni az ügyletről.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt
F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet