Elkészült a svájci Stadler cég alumínium vasúti kocsitesteket gyártó üzeme Szolnok ipari parkjában, az üzemszerű termelést várhatóan márciusban kezdik meg - jelentette be Peter Spuhler, a Stadler Rail Group vezérigazgatója és tulajdonosa tegnap Szolnokon. A kocsitesteket gyártó dolgozók létszáma az év végéig eléri a százat, 2010 végéig pedig további száz fővel nő a foglalkoztatottak száma. Az üzem alapkövét tavaly márciusban tették le. A Stadler Szolnok Kft. évi kétszáz alumínium kocsitestet fog gyártani, ha az üzem teljes kapacitással működik. A cég jelenlegi igénye éves átlagban mintegy ötszáz kocsiszekrény, amelyből 330-340-et a svájci Bussnangban állítanak elő. A beruházás 2010-ig tartó két üteme együttesen ötmilliárd forintba kerül. Az üzem építéséhez a szolnoki önkormányzat ipari parkjában nyolc hektár területet kaptak 15 évre használatba egy euró plusz áfa évi földhasználati díj ellenében. A zöldmezős beruházás állami támogatást is kapott, amelynek összegét nem hozták nyilvánosságra.
