BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány Ferenc válságtanácskozik

2009. január 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterelnök a következő hetekben válságtanácskozás-sorozatot indít útjára - mondta Budai Bernadett kormányszóvivő. Pénteken Gyurcsány Ferenc olyan szakemberekkel konzultál a válság hatásairól, akik a világgazdasági trendek, folyamatok elemzésével foglalkoznak. Szombat délután a válság kezelésében leginkább érintett tárcák - szociális, pénzügy-, gazdasági, közlekedési minisztérium, valamint a Miniszterelnöki Hivatal - vezetőivel ül tárgyalóasztalhoz a miniszterelnök, majd vasárnap a társadalmi élet és a civil szféra képviselőivel, illetve a gazdasági partnerekkel és a szakszervezetekkel konzultál a kialakult helyzetről, a lehetséges irányokról, teendőkről. A megbeszélésre meghívást kaptak a Gazdasági és Szociális Tanács, az Országos Érdekegyeztető Tanács, illetve a Reformszövetség tagjai is. A kormányszóvivő emlékeztetett arra, hogy az Európai Bizottság hétfőn nyilvánosságra hozott, a 2008. őszinél borúlátóbb előrejelzése Magyarország piacain is egyre romló körülményeket jelez. A kormány legfontosabb feladata most az, hogy a súlyosbodó válság hatásait mérsékelje, ehhez figyelembe kell venni az elmúlt egy hónap drámai erejű változásait is - mondta Budai.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet