BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elstartolt az APEH ingatlanos e-árverése

2009. január 20. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Teljessé vált az elektronikus árverés alá vont vagyontárgyak köre, mert idén január 1-jétől az üzletrészek és ingatlanok is értékesíthetők elektronikus liciten. A rendszer annyiban változott, hogy az ingatlanok magasabb értéke miatt a licitküszöbök is emelkedtek. Az APEH tavaly vezette be az elektronikus árverés rendszerét az ingó vagyontárgyak körében, akkor csaknem ezer árverést tartottak, a befolyt vételár 700 millió forint körül alakult. Az aukciók hetven százaléka volt sikeres, ami sokkal magasabb arány, mint a korábbi, klasszikus árveréseké. Az árakat ugyanis mesterségesen lenyomták a profi licitálók, így az árverés vagy sikertelen lett, vagy csak fél-negyed áron keltek el a tárgyak. Az árveréseken a becsérték ötven százalékát kell elérnie a legalacsonyabb licitösszegnek. Ez az ingatlanoknál kicsit magasabb lesz, a becsérték 75 százaléka lakóingatlannál, 65 százaléka egyéb ingatlanoknál. A többi szabály változatlan, a vételárat az értesítéstől számított nyolc napon belül kell megfizetni. Ha az első számú nyertes nem fizeti ki a vételárat, a második helyezetté lehet a vagyonelem, de meg kell fizetnie a különbözetet. Változás januártól, hogy nyolcról három napra csökkent az árverések időtartama. Ingatlan mellett üzletrészre is lehet licitálni.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet