BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Decemberben indul az ügyfélkapu.hu

2009. január 20. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 4,8 milliárd forintért végzi el a Kopint-Datorg Infokommunikációs Zrt. a központi elektronikus szolgáltató rendszer bővítését és kialakítja az úgynevezett közművesített, vagyis a központi rendszerszolgáltatásokon keresztül elérhető szolgáltatásokat. A projektet decemberig kell kiépíteni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség döntése értelmében. A teljes egészében uniós forrásból, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból finanszírozott projektről az NFÜ tavaly márciusban állapodott meg a Kopint-Datorggal. A fejlesztés eredményeképpen a felhasználók már közvetlenül az ügyfélkapu.hu oldalról érhetik el a szolgáltatásokat, a magyarország.hu portál pedig más, állami ügyekkel kapcsolatos adatok gyűjtőhelye lesz. A központi rendszer saját informatikai helyiséget kap. A decemberi indulásig javítani kell a meglévő szolgáltatások minőségét, új szolgáltatásokat kell fejleszteni, növelni kell az üzembiztonságot. Az ügyfélkaput 700 ezer állampolgár használja.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet