Döntően megváltoztatja a magyar mezőgazdaság arculatát az idei év - írta az MTI-Eco Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter berlini beszédére hivatkozva. Az idén az állattenyésztési beruházások sohasem látott méretet öltenek, teljesen korszerű sertés-, baromfi- és tejtermelési létesítmények jöhetnek létre, mégpedig alapvetően európai uniós támogatással. Mindez pedig a jövő magyar mezőgazdaságának alapjait teremti meg. Mintegy 350 milliárd forintos támogatási szintről van szó, ami beruházási összegben ennek még két-két és félszeresét hozza. Ilyen mértékű tőkeinjekciót a magyar mezőgazdaság eddig még sohasem kapott - hangsúlyozta Gráf József. A jövő évi kiállításon a vendég ország Magyarország lesz, ami nagy feladatot jelent a magyar agrárium, illetve élelmiszeripar számára. Az idei berlini részvételt agrárdiplomáciai téren arra is felhasználja, hogy ismertesse a magyar liba- és kacsatömésre, illetve az osztrák állatvédő szervezet, a Négy Mancs által ennek kapcsán indított magyarellenes kampányra vonatkozó álláspontját.
