BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átcsoportosítanak a válságkezelés érdekében

2008. december 30. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai uniós forrásokból 2009-2010-ben 266 milliárd forintot csoportosít át a kormány a vállalkozások, elsősorban a kis- és középvállalati szektor számára - jelentette be a kormány december 17-i döntését Varjú László, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium államtitkára a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Ez az összeg része annak az 1400 milliárd forintos csomagnak, amellyel a kormány a gazdaságot szeretné élénkíteni.
A 266 milliárd forint java része a kkv-szektor számára lesz felszabadítva: az operatív programok közötti és a programon belüli, prioritások közötti átcsoportosítással. A legnagyobb faragás a közlekedési operatív program esetében történik, összesen 60 milliárd forintot tesz át innen a kormány a Gazdaságfejlesztési Operatív Programba (GOP). Majdnem ennyi, 57 milliárd kerül át a GOP-ba a Társadalmi Infrastruktúra Programból, emellett pedig a GOP-on belül 53 milliárd forintot tesz ki a források előrehozatala. Növekszik a támogatások ingatlanfejlesztésre fordítható aránya, a 33 leghátrányosabb helyzetű kistérség által felhasználható források esetében enyhébb feltételekkel pályázhatnak a vállalkozások, az automatikus konstrukciónál az igényelhető összeg 50 millió forintra emelkedik.
A GOP keretében a komplex technológiai fejlesztéseknél a kkv-szektor által igényelhető támogatás mértéke nő, a támogatások ingatlanfejlesztésre fordítható hányada húszról harminc, a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben pedig ötven százalékra emelkedik - emelte ki Varjú László.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet