Nehéz volt az idei év a gazdaság számára, jövőre pedig radikális átalakításokra volna szükség - mondta Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára. Kérdés persze, mi a garancia arra, hogy 2009-ben meglépi a kormány, amit eddig nem. Az adózásban, a felsőoktatásban, az egészségügyben komoly átalakításokra volna szükség. A nemrégiben megalakult Reformszövetségnek is az lenne a feladata, hogy végre csináljunk valamit, mert a Pató Pál politikát már nem lehet folytatni - szögezte le Dávid. A vállalkozói szférát egyáltalán nem hallja meg a politika, csak néha megtűrnek bennünket, ha feltétlenül szükséges. Most viszont már nyakig vagyunk a vízben, és meg kellene végre tanulni úszni. A mostani ciklusban vagy legkésőbb a következőben nagyon kemény úszóleckéket kell venni.
A mostani krízishelyzet egyébként egyfajta inflexiós pont, paradigmaváltás lesz. Minden jel arra mutat, hogy végre kell hajtani az átalakításokat, és aki ezt meglépi, az hosszú távon biztos kormányon fog maradni.
