BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

VOSZ: inflexiós ponton vagyunk

2008. december 28. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nehéz volt az idei év a gazdaság számára, jövőre pedig radikális átalakításokra volna szükség - mondta Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára. Kérdés persze, mi a garancia arra, hogy 2009-ben meglépi a kormány, amit eddig nem. Az adózásban, a felsőoktatásban, az egészségügyben komoly átalakításokra volna szükség. A nemrégiben megalakult Reformszövetségnek is az lenne a feladata, hogy végre csináljunk valamit, mert a Pató Pál politikát már nem lehet folytatni - szögezte le Dávid. A vállalkozói szférát egyáltalán nem hallja meg a politika, csak néha megtűrnek bennünket, ha feltétlenül szükséges. Most viszont már nyakig vagyunk a vízben, és meg kellene végre tanulni úszni. A mostani ciklusban vagy legkésőbb a következőben nagyon kemény úszóleckéket kell venni.
A mostani krízishelyzet egyébként egyfajta inflexiós pont, paradigmaváltás lesz. Minden jel arra mutat, hogy végre kell hajtani az átalakításokat, és aki ezt meglépi, az hosszú távon biztos kormányon fog maradni.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet